DÖŞEMEALTI

Döşemealtı Antalya'nın merkez ilçesidir. Antalya merkeze 15 km ve denize 15 km uzaklıktadır.

Döşemealtı merkez ilçesini Antalya nın diğer merkez ilçelerinden ayıran en önemli özelliği deniz seviyesinden ve Antalyadan 300 m daha yüksek bir konumda olmasıdır.

Bulunduğu 300 m rakım sebebi ile yazları 6-7 derece daha serin ve nem oranı oldukça düşüktür. Etrafı ormanlarla çevrili olduğundan ve yüksek olduğundan çok temiz bol oksijenli bir havaya sahiptir. Trafik yoğunluğu yoktur. Bütün bu özellikleri nedeni ile oldukça yüksek bir yaşam kalitesi sunmaktadır.


Döşemealtı ilçe merkezinde devlet hastanesi, özel hastane ile birlikte her mahallede Aile Sağlığı Merkezi bulunmaktadır.

Alışveriş merkezleri, lüks cafe ve restoranlar, Çok sayıda ilkokul, ortaokul ve lisenin yanı sıra Özel Antalya Üniversitesi Kampüsü bulunmaktadır.

Yine Antalya nın en yüksek puanlı ve başarı sıralamasında birinci sırada olan Yusuf Ziya Öner Fen lisesi ilçemizde bulunmaktadır. Bahçeşehir Koleji oldukça başarılı bir ğitim vermektedir.

Antalya Kent Ormanı ve Düzlerçamı Mesire Alanı gibi mükemmel doğal sosyal alanlar bulunmaktadır.

İlçemizin özellikle Yeşilbayır, Altınkale ve Bahçeyaka mahalleri lüks villalardan oluşan nezih yerleşim yerleridir. Toplu Ulaşım hatları oldukça fazladır ve tramvay alt yapı çalışmaları devam etmektedir.

Ayrıca İlçemiz sınırları içinde Yeni Antalya Otogarı’nın ihalesi yapılmış olup, alt yapı çalışmaları devam etmektedir.

Salı Günleri Yeşilbayır Mahallesinde, Cuma Günleri Yeniköy mahallesinde ve Pazar günleri Çıplaklı mahallesinde kurulan kapalı pazar yerleri çeşit bakımından oldukça zengindir.

Bütün resmi işlemlerinizi Hükümet Konağı binasında dakikalar içinde sıra beklemeden yapabilirsiniz.

Antalya merkeze 15 km gibi çokyakın bir konumda lüks kasaba hayatı yaşayabilirsiniz. 

website templates

© Copyright LEVENT AKTAŞ 2020